GEM PROSES

HEFER Online Sertlik Ölçümü

WHA-3000 Online Sertlik Analizörü arıtma ve su şartlandırma uygulamalarında (Yumuşatıcılar, R.O., vb.) su sertlik seviyelerini (ppm cinsinden) ölçmek için tasarlanmış çevrim içi bir analiz cihazıdır. Özellikle timer ve volumetrik kontrollü olan cihazların rejenerasyonunu otomatik kumanda etmek için kullanılabilir. Yumuşak su çıkışına takılan sensör ile çıkış suyu belli bir sertliğe ulaştığında zaman ve debiden bağımsız rejenerasyon başlatılabilir. Hem tasarruf hem de garantili çalışma için idealdir.
Okunan değer İzole 4-20 mA çıkış üzerinden gönderilebilir ve 3 adet SPDT rölesi kuru kontak sinyali verir. 3 yollu vana, kolay kalibrasyon için hem yumuşak su hem de sert su sağlar. Basit tek nokta kalibrasyonu sahada önceden yapılabilir ve 2 dakikadan fazla sürmez. Analizör bir IP-65 koruma sınıfına sahiptir.

Söz konusu analizör otomatik sertlik seviyesi düzenleme işleminde de kullanılabilir. Bu cihazdan alınan 4-20mA sinyal ile hamsu hattına konacak bir oransal vana kumanda edilir ve ihtiyaç duyulan sertlik seviyesine ulaşılır. Böylece hem kimyasal kullanımı, hem tuz kullanımı azalırken, drenaja atılan yıkama suyu miktarı azalır.

Örnek PID ve uygulamalar için lütfen iletişime geçiniz.