Pnömatik Aktüatör
Tamir ve Bakımı

Pnömatik aktüatörlerde kullanılan hava içindeki katı partiküller ve zaman içinde suya dönüşen nem, aktüatörün zamanla arızalanmasına neden olur. Hareketli parçalar ve oringler aşınır, dişli parçalar kırılabilir, yaylar zarar görebilir. Sizden servisimize getirdiğimiz aktüatörleri komple söküp, basınçlı suyla yıkayıp tüm hareketli parçaları temizliyoruz. Oringleri ve yayları değiştiriyor, zarar gören dişli parçaları gerekirse kaynak dolgu yapıp yeniden CNC torna ile diş açıyoruz. Metal aksamlarını kumlayıp yeniden boyadığımız aktüatörleri, standardına uygun basınç altında test ediyor ve paketleyip siz değerli müşterilerimize gönderiyoruz.

Elektrik Aktüatör
Tamir ve Bakımı

İster 220 isterse 24 V olsun elektrik tahrikli aktüatörlerde genel problem oksitlenen kartlar, sıkışan dişliler ve yanan motorlar olmaktadır. Sizden servisimize getirdiğimiz aktüatörleri komple söküp, kart ve devre aksamlarının tamamının temizliğini yapıyoruz. Kırık veya çok eski durumdaki dişlileri yenisi iledeğiştiriyoruz. Motor için gerekli ölçümleri yapıyor, herhangi bir tork kaybı varsa yenisi ile değiştirip, ilgili standartlardaki fonksiyon ve aç kapa testlerini yapıp, pozisyoner kartı varsa kalibre edip, paketleyerek siz değerli müşterilerimize gönderiyoruz.

Pozisyoner
Tamir ve Bakımı

Pnömatik aktüatörülerin oransal kontrollerini yapmamızı sağlayan pozisyonerler genellikle kalibrasyon problemleri yaşatır. Olası mekanik arızaları ve kart arızaları için pozisyonerin imalatçısı ile iletişime geçiyoruz ve uygun yedek parçasını tedarik ediyoruz. Akabinde kalibrasyonunu yaparak fonksiyon testi yapıyoruz ve paketleyerek siz değerli müşterilerimize gönderiyoruz